Dogaanja
Dan planeta Zemlje
Autor: Gordana Draguica, 21. 4. 2021.

Dana 22. travnja obiljeava se Dan planeta Zemlje.

Tim povodom Adrijana Raji, profesorica savjetnica iz Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice organizirala je meuupanijski dogaaj kojim je obiljeen ovaj vaan datum, kako u samim školama, tako i online. Suradnice u ovom projektu, iji je cilj potaknuti uenike na ekološki osviješteno ponašanje bile su Tanja Baksa, prof. savjetnica iz Srednje škole Prelog, Daniela Dorak, prof. savjetnica i Gordana Dragušica, prof. savjetnica iz I. Gimnazije Osijek, Sanja Cika, prof. izvrsna savjetnica iz Ekonomske i trgovake škole Ivana Domca Vinkovci te Mirjana Raji, prof. savjetnica iz matine škole.

Sudionice projekta su provele kratku radionicu s uenicima pri emu su raspravljali o temi ouvanja okoliša, s naglaskom na ono što svaki pojedinac moe uiniti kako bi se zaustavilo prekomjerno zagaivanje. Nakon toga, uenici su izradili digitalne plakate na kojima su predloili odgovore na pitanje Was kann ich für die Umwelt tun? te ih obogatili slikovnim materijalima. Njihovi uratci objedinjeni su u alatu BookCreator te ih moete pogledati na poveznici u nastavku:

Tag der Erde

Obiljeavanje ovoga vanoga datuma imalo je za cilj potaknuti uenike na ekološki osviješteno ponašanje i nain ivota. Osim toga, tijekom samoga rada uenici su poboljšali svoje jezine i digitalne kompetencije.

Priloeni dokumenti:
Borna_Ocvirk.png (476.72 KB)