Debata "Ženska populacija na tehničkim fakultetima - da ili ne?"
Autor: Ella Rakovac Bekeš, 5. 2. 2014.

Debata u sklopu projekta „Jačanje položaja žena na tržištu rada“

Description: C:UsersJelenaDesktoplogo_etfos.jpgDana 07. veljače godine u 13:300 sati u I. Gimnaziji Osijek, Županijska 4, održat će se debata na temu „Ženska populacija na tehničkim fakultetima – da ili ne“ u sklopu projekta „Jačanje položaja žena na tržištu rada“ čiji je nositelj Elektrotehnički fakultet Osijek.

Projekt je odobren u sklopu programa Razvoj ljudskih potencijala. Ukupna vrijednost projekta iznosi 192.264,87 eura od čega Europska unija sufinancira projekt u iznosu od 136.433,48 eura. Projektni partneri su Centar za poduzetništvo, Građevinski fakultet Osijek, I. gimnazija Osijek i III. gimnazija Osijek.

Opći ciljevi projekta su povećanje stope zapošljavanja žena u Osječko-baranjskoj županiji, povećanje  udjela  žena u tehničkim strukama, poboljšanje njihovih kompetencija kako bi se ostvario lakši ulazak na tržište rada, te povećanje svijesti o mogućnostima samozapošljavanja. Navedeni ciljevi postići će se kroz provedbu motivacijskih predavanja i edukacije kroz koje će polaznice steći nove vještine i znanja kako bi se lakše prilagodile  potrebama tržišta rada. Ciljna skupina projekta su učenice u gimnazijama u Osijeku, studentice na Građevinskom fakultetu i Elektrotehničkom fakultetu Sveučilišta J.J.Strossmayera u Osijeku, te diplomirane i magistre inženjerke (nezaposlene i  sa do sedam godina radnog iskustva). Ovim se projektom planira dugoročno smanjenje nezaposlenosti žena u Osječko-baranjskoj županiji.

Sadržaj ove publikacije isključiva je odgovornost Elektrotehničkog fakulteta Osijek.