Za sve dodatne informacije koje ovdje nisu raspoložive slobodno nam se obratite putem kontakata navedenih u gornjem izborniku.

Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica"
Autor: Administrator , 24. 3. 2014.

Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala.

Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama.

Ove godine natjecanje će se održati u četvrtak, 27.03. 2014., u 12:30 sati.

Natjecanje se održava u učionicama 10 i 11. Molimo sudionike da pred učionicama budu barem 10 minuta ranije.

Ispit se sastoji od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Igra - natjecanje se samofinancira članarinom sudionika - natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima. Najmanje polovina prikupljene svote mora se potrošiti za nagrade najboljima.

PROPOZICIJE

ZA SKUPINE ECOLIERS, BENJAMINS, CADETS, JUNIORS I STUDENTS

• vrijeme pisanja je 75 minuta
  • rješava se 24 zadatka