Za sve dodatne informacije koje ovdje nisu raspoložive slobodno nam se obratite putem kontakata navedenih u gornjem izborniku.

UČENICI I.GIMNAZIJE OSIJEK GOSTI EUROPSKE KOMISIJE
Autor: Administrator , 16. 10. 2015.

Nagradno putovanje za osvojeno prvo mjesto na natjecanju za europske srednje škole pod nazivom Consumer Classroom.

Deset učenika I.gimnazije Osijek i njihove profesorice Ivana Štiglec i Gordana Dragušica posjetili su Bruxelles i Europsku komisiju u sklopu nagradnog putovanja za osvojeno prvo mjesto na natjecanju za europske srednje škole pod nazivom Consumer Classroom.

Natjecanje otvoreno za sve srednje škole u Europi održano je u svibnju ove godine.Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je Mladi i digitalni sadržaji.I.gimnazija Osijek je na natječaj poslala digitalni poster pod nazivom Safe clicking, a poster je sadržavao nekoliko video uradaka, u kojima su se učenici bavili temama poput zaštite podataka na internetu ,te legalnim i ilegalnim sadržajima.Uvjet natječaja je bio i suradnja s jednom europskom školom, pa je cijeli projekt ostvaren u suradnji s partnerskom školom iz Rumunjske, s kojom je I.gimnazija surađivala i na Comenius projektu.

Učenici i profesori I.gimnazije Osijek, te njihovi rumunjski prijatelji proveli su tri dana u Bruxellesu. Osim što su obišli glavne znamenitosti Bruxellesa učenici su proveli i jedan dan u Europskoj komisiji.Upoznali su se s radom svih europskih institucija, a za njih je i pripremljena radionica o zaštiti podataka na internetu.Zaposlenici Europske komisije zaduženi za ovo natjecanje podijelili su  učenicima i školama certifikate i prigodne darove, te su učenici imali prilike razmijeniti mišljenja o zaštiti potrošača s gospođom Despinom Spanou, zamjenicom povjerenika Europske komisije za zaštitu potrošača.Učenici su također posjetili i Parlamentarium, interaktivni  centar za posjetitelje Europskog parlamenta.U ovom centru učenici su se na zanimljiv način  upoznali s poviješću Europske unije  i radom Europskog parlamenta.Zadnji dan posjeta bio je posvećen posjetu iMal muzeju,Muzeju čokolade  i Atomiumu.