Šuma Striborova - Dilj gora
Autor: Jela Knežević, 6. 11. 2019.

PD „Zanatlija“ Osijek i Planinarska skupina Dumina organiziraju izlet na još jednu slavonsku goru – DILJ - u čarobnu šumu Striborovu.

Planinari mlađi od 15 godina će na ovom izletu imati radionicu/predavanje u sklopu Male planinarske škole, a srednjoškolci će se za to vrijeme moći posvetiti samostalnoj pripremi ručka uz priređenu vatru.

Plan izleta:

• u 8 h – polazak pokraj autopraonice na Trpimirovoj
  • dolazak u Rastušje i kuće Dragutina Tadijanović – lirska minuta uz prigodne stihove
  • hodanje oko 1 sat do lokaliteta Šume Striborove, nakon bajkovitih minuta slobodno vrijeme za igru i užinu, 1 h
  • nastavak hodanja do Planinarskog doma Đuro Pilar (1 h)
  • učenici srednjih škola će moći ići i na duže hodanje do Pljuskare
  • u okolici doma slobodno vrijeme za pečenje slanine, kobasice i svega ostaloga na unaprijed pripremljenim ložištima i štapovima (2-3 sata)
  • šetnja do busa (40 min)i povratak u Osijek oko 19 h.

Cijena prijevoza je 50 kn.

Prijave i uplate možete izvršiti kod profesorice Jele Knežević najkasnije do 17.11.2019.g.

75610584_810017932786775_4413739758962868224_n.jpg (149.73 KB)