Prijave ispita državne mature u jesenskome ispitnom roku
Autor: Katica Zovkić, 15. 7. 2012.

Prijave ispita državne mature za polaganje u jesenskom ispitnom roku bit će omogućene od 17. srpnja 2012. godine!

Prijave ispita državne mature za polaganje u jesenskom ispitnom roku bit će omogućene od 17. srpnja 2012. do 20. srpnja 2012. godine.

Učenici, koji su ove školske godine završili četvrti razred u srednjim školama Republike Hrvatske i prijavljuju ispite državne mature u jesenskome roku,  nisu obvezni ispisivati prijavnicu iz sustava i potpisivati ju u školama.

Učenici koji nisu s uspjehom završili razred i upućeni su na popravne ispite u jesenskome roku,  mogu prijaviti ispite državne mature u jesenskome roku i pristupiti im, uz uvjet da do 31. kolovoza 2012. polože sve ispite. Učenicima koji do toga roka ne polože popravne ispite, položeni ispiti državne mature bit će poništeni.