Erasmus+ KA1 2019
KA1 tečajevi u Portugalu i Finskoj
Autor: Ivana Štiglec, 12. 4. 2022.

Nakon što smo produžili naš projekt uspjeli smo ipak odraditi dvije mobilnosti koje su bile odgođene zbog pandemije.

Koordinatorica projekta Ivana Štiglec pohađala je jednotjedni tečaj pod nazivom e-assessment koji je održan u ožujku na portugalskoj Madeiri i odvijao se svaki dan od 9 do 17 sati. Tečaj su vodili profesori s talinskog sveučilišta i tijekom pet dana upoznali su polaznike s glavnim principima digitalnog vrednovanja, s važnošću provođenja formativnog vrednovanja te s brojnim alatima za digitalno vrednovanje. Preko 30 polaznika ovog tečaja iz osam različitih zemalja podijelilo je svoja iskustva i iskustva svojih škola vezana za digitalno vrednovanje. Tečaj je bio praktičan i sudionici su svaki dan isprobavali nove alate za digitalno vrednovanje. Sredinom tjedna organiziran je posjet jednoj portugalskoj školi i sudionici tečaja imali su priliku hospitirati na nastavi i upoznati se s portugalskim školskim sustavom. Zadnji dan tečaja bio je posvećen umrežavanju i osmišljavanju novih Erasmus projektnih ideja vezano za vrednovanje. Organizator tečaja Euneos priredio je i poludnevni izlet po otoku Madeiri.

Profesorica Nataša Tram pohađala je također tečaj u organizaciji Euneosa pod nazivom Integrated curriculum. Tečaj je održan tijekom ožujka u Helsinkiju.

20220317_104027.jpg (989.50 KB)