Razmišljajmo održivo
Akademija održivog razvoja za nastavnike
Autor: Ivana Štiglec, 16. 1. 2020.

29.11. i 30.11.2019. održan je prvi trening blok 'Akademije održivog razvoja za nastavnike'.

U okviru projekta 'Razmišljajmo održivo-učimo mlade za održivi razvoj zajednice' koji ima za cilj ojačati doprinos udruga održivom razvoju obukom srednjoškolaca i nastavnika o načelima održivog razvoja te poticanje uključivanja mladih u život lokalne zajednice u Zagrebu, Osijeku, Splitu i Rijeci održan je prvi blok 'Akademije održivog razvoja za nastavnike'. Trening će se odvijati kroz pet modularnih treninga od studenog 2019. do travnja 2020.

Prvi dan treninga polaznici su se bavili osnovnim načelima održivog razvoja kroz zanimljiva predavanja i radionice, a drugi dan treninga polaznici su posjetili ZMAG/Reciklirano imanje koje se nalazi u Vukomeriću, gdje je nastavnike i predstavnike udruga ugostio Dražen Šimleša i upoznao ih s idejom, poviješću, te djelovanjem organizacije u lokalnoj zajednici.

Polaznici prvog modula treninga 'Akademije održivog razvoja' iz I.gimnazije Osijek bile su nastavnice Ivana Štiglec(koordinator), Gordana Dragušica, Dragica Predrijevac, Klaudija Španja, Maja Abramić-Peterlić i Daniela Dorčak. Drugi modul održat će se u siječnju 2020. u Čakovcu.

FB_IMG_1579192555910.jpg (69.60 KB)