Trailica

STEMovci u akciji
"Go STEM" sajam
Autor: Snjeana Novakovi, 26. 9. 2021.

15.rujna 2021., od 10:00 do 17:00 u prostorima FERIT-a Osijek uenici naše škole sudjelovali su na "Go STEM" sajmu.

„GO STEM sajam“ sadravao je mnoštvo interaktivnih radionica iz temeljnih podruja (matematika, fizika) i primijenjenih inenjerskih podruja (elektrotehnika, energija i ouvanje okoliša, elektronika, automatika, raunarstvo i informacijske tehnologije). Voditelji radionica su nastavnici i asistenti iz temeljnih prirodoslovno-matematikih i primijenjenih inenjerskih podruja svih FERITovih zavoda koji su uenicima omoguili aktivno sudjelovanje u provedbi eksperimenata, pouili ih nekim inenjerskih vještinama te pribliili primjenu novih modernih tehnologija.

„Go STEM sajam“ je popularizacija znanosti usmjerena na povezivanje osnovnoškolske i srednjoškolske nastave iz STEM podruja sa visokoškolskom inenjerskom nastavom. Posjet su organizirale prof. Novakovi i Radlovi.

Priloeni dokumenti:
1..png (558.62 KB)