Trailica

raspored
Upisi u I. razred !
Autor: Snjeana Novakovi, 5. 7. 2022.

Dostava dokumenata je 12.7. 2022. od 9:00 do 15:00 sati

Kandidat svoj upis potvruje vlastorunim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici dostupnoj na mrenoj stranici: https://srednje.e-upisi.hr, koju je duan dostaviti u srednju školu u kojoj je ostvario pravo upisa.

Upisnica je obrazac koji sadri osnovne informacije o obrazovnome programu ili programima u koje je kandidat stekao pravo upisa. Objavom konanih ljestvica poretka na kartici „Moji rezultati“ ueniku e se prikazati njegova lista prioriteta, no stupac „Najbolji odabir“ postat e stupac „Pravo upisa“ te e pored onoga programa obrazovanja u kojemu je uenik ostvario pravo upisa stajati rije „Da“.

Nakon objave konanih ljestvica, ako je uenik ostvario pravo upisa u neki program, na kartici „Moji rezultati“ prikazat e se poveznica „Upisnica“. Klikom na gumb „Upisnica“ otvara se obrazac upisnice te klikom na ikonu za ispis dokumenta uenik je moe ispisati.

Upisnicu potpisuje uenik i njegov roditelj/skrbnik.

Potpisanu upisnicu uenik moe sam uitati u sustav ili dostaviti srednjoj školi u koju je ostvario pravo upisa koja e je uitati u sustav.

Uenik e upisnicu uitati u sustav na kartici „Moji rezultati“ klikom na gumb „Upisnica“ koji otvara prozor u kojemu se nalazi gumb „Uitaj“ te nakon uitavanja upisnice klikom na gumb „Slanje datoteka“ kako bi je na svome suelju vidjelo i prihvatilo upisno povjerenstvo srednje škole. Ovaj je postupak jednak postupku ispisa, potpisivanja i evidentiranja.

Uenik upisnicu moe uitati i putem mobitela te postupkom „drag and drop“ (povuci i ispusti) na isti nain kao i prijavnicu.

Nakon što uenik uita i pošalje upisnicu, na kartici „Moji rezultati“ pojavit e mu se trenutani status uitane upisnice.

Takoer, u sluaju da upisnica nije prihvaena, ovdje e se prikazati i napomena s razlogom neprihvaanja upisnice te uenik ima mogunost ponovno uitati upisnicu u sustav.

Ovaj postupak moe se ponavljati sve dok status upisnice ne bude „Prihvaeno“.

Nakon što kandidat potvrdi svoj upis vlastorunim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici i dostavi je srednjoj školi zajedno s ostalom potrebnom dokumentacijom, kandidat je upisan u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023.

Ako kandidat zbog opravdanih razloga nije u mogunosti u propisanim rokovima dostaviti potpisanu upisnicu za upis u I. razred, duan ju je dostaviti njegov roditelj/skrbnik.

Roditelj/skrbnik moe donijeti upisnicu osobno u srednju školu ili je dostaviti elektroniki (skeniranu ili poslikanu) na e-adresu snjezana.novakovic@skole.hr

Upisnicu elektroniki moe poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci duan je dostaviti i svoj osobni kontakt (broj telefona, broj mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati.

Upisno povjerenstvo I. gimnazije Osijek