Volonterski klub
NAGRADA ZA DOPRINOS RAZVOJU ŠKOLSKOG VOLONTIRANJA
Autor: Nataša Tram, 29. 4. 2020.

3.12.2014.

I. GIMNAZIJA OSIJEK primila je nagradu za doprinos razvoju školskog volontiranja.

U volonterskom klubu I. gimnazije Osijek kontinuirano je angažirano 20-ak učenika, često se u različite volonterske aktivnosti uključuje i cijela škola, a neposredno i roditelji. Kroz poticanje volontiranja Škola učenicima razvija svijest o važnosti aktivnog građanstva koji će svojim volonterskim angažmanom doprinijeti boljitku svoje zajednice. Volonteri u klubu sami iniciraju i organiziraju volonterske aktivnosti te motiviraju ostale učenike da se uključe ne samo u aktivnosti u školi, već i u zajednici kroz suradnju s udrugama i ustanovama.

volonterska_nagrada_2014_25_.jpg (239.11 KB)
volonterska_nagrada_2014_37_.jpg (225.40 KB)