Volonterski klub
Akademija održivog razvoja-Menadžment školskog volonterstva
Autor: Ivana Štiglec, 27. 5. 2020.

I.gimnazija Osijek je partner udruge Odraz u projektu Razmišljajmo održivo-učimo mlade za održivi razvoj zajednice.U sklopu projekta nastavnici uče i o školskom volontiranju.

U sklopu trećeg trening bloka Akademije održivog razvoja za nastavnike koji je održan u Rijeci i Opatiji nastavnice naše škole učile su o Menadžmentu školskog volonterstva kroz edukaciju od strane partnerske organizacije Udruge Smart. Svoja volonterska iskustva predstavile su učenice iz Prve riječke hrvatske gimnazije.Primjer dobre prakse volonterskih akcija u zajednici prezentirala je i kolegica iz Žmergo udruge, kao što je npr. Zelena čistka-jedan dan za čisti okoliš.

Edukacija se provela za profesore srednjih škola iz Rijeke, Osijeka, Zagreba i Splita, a cilj je ovog i ostalih modula ojačati doprinos udruga održivom razvoju obukom srednjoškolaca i nastavnika o načelima održivog razvoja te poticanje uključivanja mladih u život lokalne zajednice u Zagrebu, Rijeci, Splitu i Osijeku.