Obavijest učenicima i roditeljima o početku nastavne godine 2020./2021.
Autor: Snježana Novaković, 3. 9. 2020.

Nastava u I. gimnaziji Osijek održavat će se prema Modelu B, odnosno kombinacijom nastave u školi i online nastave.

Prvi tjedan (od 7.09.2020. do 11.09.2020.) nastavu u Školi pohađat će učenici I. razreda (prijepodnevna smjena) i učenici III. razreda (poslijepodnevna smjena). Učenici II. i IV. razreda nastavu će pratiti online.

Sljedeći tjedan (od 14.09.2020. do 18.09.2020.) učenici I. i III. razreda nastavu će pratiti online, a učenici II. i IV. razreda u Školi.

Posebna pozornost posvećivat će se propisanim epidemiološkim mjerama:

Ulazak i boravak u školi dozvoljen je učenicima i djelatnicima škole.

Svi učenici i djelatnici škole dužni su prije ulaska u školu izmjeriti tjelesnu temperaturu.

Učenici i djelatnici škole ne smiju ulaziti u školu i /ili boraviti u prostoru škole ukoliko

• imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura pod pazuhom > 37,2 ; kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)
  • imaju izrečenu mjeru samoizolacije
  • imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19.

Sve osobe koje ulaze u školu, obavezne su nositi masku te na ulazu dezinficirati ruke. Nošenje maske obavezno je tijekom boravka u školi, kao i održavanje fizičkog razmaka tijekom kretanja hodnicima i drugim prostorima.

Maske će dobiti u školi, ali zbog mogućnosti da dobavljač maske ne isporuči na vrijeme molimo da ih za prvih nekoliko dana roditelji osiguraju.

Fizički razmak / distanca

Kako bismo što uspješnije provodili mjere sprječavanja širenja zaraze, upućujemo učenike na održavanje fizičke distance prilikom ulaska/ izlaska iz ustanove, tijekom boravka u učionici, na poštivanje rasporeda sjedenja .

Higijena ruku

Redovito pranje ruku tekućom vodom i sapunom. Ruke se peru: nekoliko puta dnevno, prije jela, nakon korištenja toaleta.

Posuđivanje pribora

Prema Uputama HZJZ-a, svatko od učenika koristi vlastiti pribor za rad i ne dijeli ga s drugim učenicima.

Higijena prostora

• na početku i na kraju svake smjene provodit će se svakodnevno primjereno čišćenje prostorija sukladno uputama HZJZ
  • učionice će se višekratno tijekom radnog dana provjetravati, redovito tijekom odmora i bar jednom na 5 minuta tijekom sata

UČENICI PUTNICI

Pridržavaju se propisanih mjera za vrijeme vožnje javnim prijevoznim sredstvom (nošenje maske, pridržavati se propisanog rasporeda sjedenja, izbjegavati gužvu na stajalištima)

ULAZ UČENIKA U ŠKOLU

Pojedinačno ulaziti u školsku zgradu kroz glavni ulaz pridržavajući se propisanog razmaka od najmanje 1,5 m

IZLAZ UČENIKA IZ ŠKOLE

Nakon nastave učenici napuštaju zgradu kroz knjižnicu.

BORAVAK UČENIKA U PROSTORIMA ŠKOLE

• nije dozvoljeno napuštanje prostora škole za vrijeme trajanja nastave ili odmora
  • užinu nositi od kuće ili kupiti prije početka nastave
  • izbjegavati veća grupiranja
  • istovremeni boravak u sanitarnoj prostoriji gdje se nalaze WC-i ograničen je na 2 učenika. Ostali učenici čekaju u redu s razmakom od 2 metra.

Raspored sati i popis učenika prvih razreda biti će objavljen 4.09.2020. nakon 14:00 sati.