Izložba učeničkih radova na temu mentalnog zdravlja mladih
Autor: Gordana Dragušica, 11. 5. 2021.

Izložbu učeničkih radova na temu mentalnog zdravlja mladih u našoj školi postavili su predstavnici Proni Centra za socijalno podučavanje i profesorica likovne umjetnosti Nataša Tram. Izložba će u prostoru I. gimnazije Osijek biti postavljena od 11. - 17. svibnja 2021. godine.

Izložba „KUŽIM TE!“ nastala je u okviru projekta „Kužim te“ s ciljem podrške mladima za pozitivan razvoj i očuvanje mentalnoga zdravlja. Izložba je namijenjena učenicima srednjih škola u Osječko-baranjskoj županiji, kako bi osvijestili važnost sudjelovanja u vršnjačkoj prevenciji daljnjih rizičnih ponašanja, promovirali očuvanje mentalnog zdravlja svojih vršnjaka i unaprijedili osobne mogućnosti i potencijale, ali i bili podrška drugim mladima u problemu s mentalnim zdravljem.

Izložba „KUŽIM TE!“ sadržava i poruke podrške o kojima su diskutirali i kreirali ih 100 srednjoškolaca iz 5 osječkih srednjih škola.

Likovne uratke za izložbu kreirali su učenici 1. – 4. razreda Škole za primijenjenu umjetnost i dizajn Osijek, uz mentorstvo svojih profesora.

Izložba će biti prikazana, osim u virtualnom prostoru, u srednjim školama na području Osječko-baranjske županije od ožujka do lipnja 2021.godine.

Projekt Kužim te! Provodi udruga PRONI Centar za socijalno podučavanje iz Osijeka u partnerstvu sa Školom primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek, a projekt je financiran sredstvima Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.