Za sve dodatne informacije koje ovdje nisu raspoložive slobodno nam se obratite putem kontakata navedenih u gornjem izborniku.

I. gimnazija Osijek domaćin je školama iz Bugarske, Grčke, Italije, Španjolske i Turske
Autor: Gordana Dragušica, 17. 2. 2020.

Od 17. do 21. veljače 2020. I.gimnazija Osijek  domaćin je  školama iz pet europskih zemalja u sklopu Erasmus+ KA2 projekta "Strengthening equality, diversity and inclusion for an intercultural European education".

I. gimnazija Osijek nositelj je projekta, a partnerske škole su iz pet zemalja Europske unije: Španjolske, Grčke, Turske, Bugarske i Italije. U posjet nam je došlo 13 nastavnika i 21 učenik koji će zajedno s nastavnicima i učenicima I. gimnazije Osijek provesti tjedan dana u Osijeku te će kroz lokalne aktivnosti učiti o europskim vrijednostima, ravnopravnosti spolova, solidarnosti, inkluziji i interkulturalnoj komunikaciji.

Prvi dan susreta otvorili su zamjenica gradonačelnika Žana Gamoš i predstavnica Osječko-baranjske županije Marija Krišto. Nakon svečanog otvaranja predstavile su se partnerske zemlje kroz zanimljive video zapise.

Program susreta će se odvijati tijekom pet dana popraćen zanimljivim aktivnostima. Detaljan program događanja i fotografije s otvaranja nalaze se u prilogu .

Medijske objave: