Za sve dodatne informacije koje ovdje nisu raspoložive slobodno nam se obratite putem kontakata navedenih u gornjem izborniku.

DAN POEZIJE U VIRTUALNIM UČIONICAMA
Autor: Snježana Novaković, 30. 3. 2020.

HRVATSKI JEZIK

U povodu Dana poezije, učenicima je bio zadatak napisati pjesmu, forma činkvina, naslova Moji osjećaji  doba korone i on line nastave

ENGLESKI JEZIK

Kako bi obilježili Svjetski dan poezije učenici 1. i 2. razreda stvarali su svoju 'blackout' poeziju na online satima engleskog jezika. Blackout poezija je umjetnička forma koja spaja kolažnu, likovnu i pjesničku komponentu u novu formu. Učenici 'recikliraju' već postojeći književni materijal (odaberu stranicu knjige na engleskom jeziku) i od toga biraju riječi i sintagme kako bi proizveli smislenu novu umjetničku cjelinu od 'recikliranih' riječi. Naziv 'blackout' dolazi od vizualnog izgleda koji ova vrsta pjesme poprima nakon što učenici prozni gotovi tekst pretvore u novu pjesničku cjelinu. Učenici su odabrali riječi koje čine novu, smislenu misaonu cjelinu dok su ostatak nepotrebnih riječi zacrnili. Nakon toga recitirali su svoju novonastalu poeziju. Pogledajte i poslušajte nekoliko primjera.

NJEMAČKI JEZIK

"Was ist Haiku Poesie ?"

Der Frühling ist da
Die Stadt riecht
Schau, die Vögel sind angekommen.

Orange Karotten
In der Küche steht