Za sve dodatne informacije koje ovdje nisu raspoložive slobodno nam se obratite putem kontakata navedenih u gornjem izborniku.

Učenje makedonskog jezika i kulture u I. gimnaziji Osijek
Autor: Snježana Novaković, 10. 10. 2021.

Učenje makedonskog jezika i kulture po (modelu C), 2.10.2021, bilo je malo drugačije, imali smo goste na nastavi - delegaciju iz Agencije za iseljeništvo Skoplje, Slobodan Bliznakoski, Biljana Kostova i Zoran Arsovski, te predstavnici za  makedonsku naciolanu manjinu za Grad Osijek i OBŽ, Jagoda Treneska Cvetičanin i Dragoljub Siljanoski.

Naši učenici su se predstavili uz sviranje gitare i pjevanje makedonske pjesme “JOVANO JOVANKE” i recitacije pjesme  "ZA SOLUNSKI BRAĆA". Učenici su dobili na poklon pravopis i gramatiku, te makedonske lektire.

1..jpg (40.78 KB)
2..jpg (48.63 KB)