Za sve dodatne informacije koje ovdje nisu raspoložive slobodno nam se obratite putem kontakata navedenih u gornjem izborniku.

Zimska škola fizike 2022.
Autor: Snježana Novaković, 8. 3. 2022.

03. ožujka 2022. godine, održana je 13. Zimska škola fizike, ali u online izdanju. Učenici su na zanimljiv način mogli vidjeti radove svojih kolega iz drugih škola te tako doći do bitnih spoznaja o fizikalnim pojavama i konceptima koji nas svakodnevno okružuju. Također su mogli poslušati gosta dr. Sašu Cecija, fizičara s Instituta Ruđer Bošković, kako odgovara na zanimljiva pitanja učenika o širenju svemira, crnim rupama, teoriji relativnosti i slično. Učenici naše škole Ante Karšić, Dorja Ober, Ivano Mikulić, Lucija Radić-Bilin, Marko Trbojević i Petra Horvat uz prof. Novaković sudjelovali su svojim istraživanjem viskoznosti. Zaigrali su se igračkom koju su sami napravili i provjerili koja fizikalna svojstva mogu opisati igrajući se sa „ljigavcem“, omiljenom igračkom mnoge djece. Video možete pogledati na poveznici: