Ovdje moete saznati sve relevantne informacije o našoj školi, nastavnom procesu i ostalim aktivnostima koje provodimo, informirati se o programu ope gimnazije, e-upisima, pratiti javne ponude, natjeaje te tijek realizacije naših projekata.

Ukoliko ste ve jedan od uenika, aktivno ete pratiti Oglasnu plou, a za roditelje je tu Kutak za roditelje.

Za sve dodatne informacije koje ovdje nisu raspoloive slobodno nam se obratite putem kontakata navedenih u gornjem izborniku.

Dogaanja
Posjet Vukovaru - Gradu heroju
Autor: Administrator , 4. 5. 2011.

Dana 20. travnja 2011. godine uenici etvrtih razreda I. Gimnazije Osijek posjetili su  Vukovar u sklopu projekta nastave povijesti VUKOVAR – GRAD HEROJ.

U sklopu projekta su se uenici upoznali s patnjama grada i stradanjima stanovništva te kljunim trenucima stvaranja naše mlade drave, a u isto vrijeme su dobili mogunost odati poštu ljudima i gradu koji  je patio da bi oni danas mogli uiti i spoznavati istinu u slobodnoj i demokratskoj Hrvatskoj. Smisao projekta je povijesno osvijestiti uenike na ne tako daleku povijesnu zbilju o kojoj mnogi danas dvoje.

Svi maturanti I. gimnazije Osijek zajedno sa profesorima povijesti , koji su ujedno i nositelji projekta te vjeronauka, likovne umjetnosti i poklonili su se pred rtvama domovinskog rata. Posjetili su bolnicu, memorijalno groblje Vukovar gdje su upalili 170 svijea, spomen dom Ovaru i memorijalni centar domovinskog rata u vojarni 204. brigade, te prošetali gradom Vukovarom. Svi su se uenici odazvali projektu te dostojanstveno i sa poštovanjem obilazili navedena mjesta.

Taj projekt je dio školskog kurikuluma te e se s njim nastaviti i sljedeih godina.

Ravnateljica škole zahvaljuje Gradu i svim donatorima koji su pomogli u financijskoj realizaciji ovog projekta.

Fotografije posjeta moete vidjeti u Foto-galeriji.