Ovdje moete saznati sve relevantne informacije o našoj školi, nastavnom procesu i ostalim aktivnostima koje provodimo, informirati se o programu ope gimnazije, e-upisima, pratiti javne ponude, natjeaje te tijek realizacije naših projekata.

Ukoliko ste ve jedan od uenika, aktivno ete pratiti Oglasnu plou, a za roditelje je tu Kutak za roditelje.

Za sve dodatne informacije koje ovdje nisu raspoloive slobodno nam se obratite putem kontakata navedenih u gornjem izborniku.

Dogaanja
Za najmaturanticu I.gimnazije Osijek
Autor: Gordana Draguica, 30. 6. 2011.

za generaciju 2010./2011. izabrana je Amanda Stašik, uenica 4.a razreda.

U našoj se školi svake godine odrava izbor za najmaturanticu ili najmaturanta. Za generaciju 2010./2011. izabrana je Amanda Stašik, uenica 4.a razreda. Osim nje, predloeni su bili: Tihana Kujek (4.b), Andrea ulj (4.c), Marijan Orlovi (4.d), Josip Jozi (4.e) i Josipa Tataj (4.š). Svi su oni tijekom etiri godine gimnazijskoga školovanja postigli zavidne uspjehe, ali je Amanda imala za nijansu bolje konane rezultate.

Uzorna uenica, skromno je izjavila kako je izuzetno ponosna na titulu najmaturantice. Amanda je titulu osvojila uvjerljivo  pobijedivši konkurenciju. Kriteriji za bodovanje bili su ocjene,  vladanje, izostanci te uspjesi na natjecanjima na svim razinama. U razgovoru s Amandom otkrili smo da nije nadarena samo za školu i uenje, nego i za sport. Trenira karate u karate klubu „Esseker“ te je s njima postala višestruka viceprvakinja Republike Hrvatske, a za njih je osvojila i brojne druge nagrade.

O školi…

Iako joj je bilo teško izabrati najdrai predmet, kao i najdrae profesore, Amanda se na kraju odluila za matematiku, hrvatski jezik i povijest. Od profesora je izdvojila profesorice Kalazi, Stipi, Sokol te profesoricu Andraši-ivalj. I za ostale profesore ima samo rijei hvale te im je zahvalna što su sve etiri godine imali razumijevanja i bili podrška njezinom radu.

Planovi za budunost

Amanda je, zahvaljujui uzornom vladanju i dobrim (ili bolje rei, odlinim) ocjenama sve etiri godine, zaeljela upisati  studij matematike u Osijeku. Svoju je odluku donijela na temelju zanimljivih i pounih predavanja profesorice Kalazi, a istodobno joj se zahvaljuje što joj je potaknula dodatni interes i ljubav prema matematici. Mi joj elimo puno sree i uspjeha u daljnjem ivotu, kako u sportu, tako i na fakultetu.