JESENSKI ROK DM 2018./19.
Autor: Katica Zovkić, 17. 7. 2019.

Jesenski rok državne mature 2018./2019.

Prijava ispita državne mature:

od 20.07.2019. od 12:00 sati do 31.07.2019. do 12:00 sati

- Svi pristupnici prijavljuju ispite samostalno prijavom i pristupom svojoj stranici na
www.postani-student.hr

Pristupnici koji su ove školske godine završili četvrti/peti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj ne trebaju u školi potpisivati prijavnice za jesenski rok.

Svi ostali pristupnici nemaju obvezu slanja prijavnice na adresu Centra.

Provedba ispita državne mature u jesenskome roku:

- od 21.08.2019. do 6.09.2019. prema Kalendaru državne mature 2018./2019. za jesenski rok

Mjesto pisanja ispita državne mature:

- Pristupnici koji su u ovoj školskoj godini bili redovni učenici završnih razreda srednjih škola u Republici Hrvatskoj ispite pišu u školama.

Uplate novčanih naknada za troškove polaganja ispita u jesenskome roku:

- Rok za uplatu: 6.08.2019. do 23:59 sati

Uplate koje će biti izvršene nakon 6.08.2019. neće biti prihvaćene jer ih sustav nije u mogućnosti evidentirati.
Obveza plaćanja vidljiva je pristupnicima nakon prijave ispita pored svakog prijavljenog ispita pod poveznicom Moj odabir i na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate.
Osim zaduženja na navedenoj poveznici pristupnicima su vidljivi vlastiti podatci za uplatu, koje moraju upisati na uplatnicu.
Nije moguće s vlastitim pozivom na broj odobrenja uplatiti ispit drugoga pristupnika, niti od drugoga pristupnika prepisati poziv na broj.
Uplate se mogu obaviti u bilo kojoj poslovnici banke ili pošte ili internet bankarstvom.
Centru nije potrebno slati presliku uplatnice, osim u slučajevima kada uplata nije evidentirana niti nakon pet dana.