PRIJAVE ZA JESENSKI ROK
Autor: Gordana Dragušica, 21. 7. 2010.

polaganja ispita državne mature počinju 21.srpnja 2010. godine u 12:00 sati.

Prijave za jesenski rok polaganja ispita državne mature i prijava studijskih programa počinju 21.srpnja 2010. godine u 12.00 sati. Sukladno Kalendaru polaganja ispita državna mature u školskoj godini 2009./2010. i informacijama objavljenim u brošuri „Državna matura 2009./2010. i prijave za upis na studijske programe“, prijave ispita državne mature trajat će od 21. do 24. srpnja.  Provedba ispita državne mature održat de se od 24. kolovoza do 6. rujna 2010. godine. Do 16. rujna bit će objavljeni rezultati ispita državne mature. Također, nakon što na Postani student prijave ispite državne mature svi će morati u svojoj školi kod ispitnoga koordinatora potpisati prijavnicu kojom potvrđuju odabir ispita državne mature. To je potrebno učiniti do 26. srpnja 2010. godine.

Napominjemo da kandidati koji žele popraviti ocjenu iz ispita državne mature koji su polagali u ljetnome roku, mogu to učiniti u jesenskome roku, ali samo jedanput iz najviše dvaju predmeta, a konačnom se smatra bolje ocjena (sukladno Pravilniku o polaganju državne mature).