"Hodanje baranjskim stazama"
Autor: Snježana Novaković, 6. 2. 2020.

Učenici i profesori I.gimnazije po prvi puta su spojili tjelesnu i zdravstvenu kulturu i informatiku u sklopu integrirane nastave "Hodanje baranjskim stazama". Nastavi su se priključili i dobro uklopili razrednici kao skrbnici i savjetnici učenicima svojih razreda.
Na hodanje krećemo 8. veljače 2020.g. u 9 sati sa šetnice od željezničkog mosta u Podravlju. Planiramo prehodati stazu u dužini do 12 km koja polazi od mjesta okupljanja, proteže se uz Dravu do nasipa koji vodi u Kopački rit i kružno vraća prema Podravlju, te nastavlja šetnicom pored Kopike i zološkog vrta prema mostu osječke obilaznice. Stazom će učenici bilježiti gps trag staze kojom prolaze, mjeriti otkucaje srca, pratiti trajanje kretanja, brzinu kretanja. Pri povratku, od mosta će pratiti snimljeni trag i vratiti se istim putem do pješačkog mosta gdje će završiti hodanje. Predviđena satnica za hodanje je 3-4 sata sa usputnim pauzama i vremenom izdvojenim za fotografiranje.
Na hodanju će sudjelovati učenici od 1. do 4. razreda, zajedno sa svojim razrednicima i profesorima TZK i informatike.
Dodatne informacije učenici mogu dobiti od svojih profesora:
1.A, 1.B, 1.C, 1.D, 1.E i 1.Š od profesora Siber, Begić i Knežević
2.A, 2.B, 2.C, 2.D i 2.E od profesora Schussler i Knežević