Bicikl koji ne ide nikamo, leteća metla, mobilni planetarij...
Autor: Ella Rakovac Bekeš, 21. 3. 2023.

Za Dan škole isprobajte bicikl koji ne ide nikamo (ali melje plastiku). Okušajte se u jahanju na letećoj metli i uživajte u maštovitim 360o projekcijama u mobilnom planetariju!

Priključite nam se i kroz zabavu upoznajte drugu stranu STEM-a. Pokušajte samljeti plastiku snagom svojih nogu, saznajte je li leteća metla moguća samo u crtićima, a onda uživajte u napuhancima – planetariju. Mobilni planetarij nabavljen je u sklopu projekta STEMerica, a naša škola bit će jedna od prvih u Hrvatskoj koja će moći uživati u maštovitim projekcijama.

U svemu možete uživati u četvrtak 23.03. u vremenu 9:00 – 12:00.

Lokacije: prizemlje škole, učionica br.1 i školsko dvorište.

Svi su dobrodošli bez prijave. Suglasnosti možete pronaći ovdje:

FabLab, udruga za promicanje digitalne fabrikacije nositelj je projekta STEMerica, čija je provedba započela 12. svibnja 2021. godine, a trajanje mu je dvije godine. Projektni su partneri udruga Bioteka, Connect-IT, Astronomsko društvo Višnjan, Arhitektonski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Tehnički muzej Nikola Tesla. Cilj je projekta unaprijediti kapacitete organizacija civilnog društva u provedbi interaktivnih, inovativnih radionica i događanja na nacionalnoj razini u području popularizacije STEM aktivnosti među djecom, mladima i općom populacijom.

Insitutut poduzetničkog obrazovanja i inovacija (IPOI) uz pomoć partnera, Carpe Diem, udruga za poticanje i razvoj kreativnih i socijalnih potencijala djece, mladih i odraslih iz Karlovca, Udruga za promicanje kreativnog i zdravog života “Otok“ koja djeluje na Prviću, Udruga za kreativni socijalni rad koja radi sa osjetljivim skupinama, Udruga Fablab za promicanje digitalne fabrikacije, stvarat će u svojim sredinama lokalne ekosustave oko uređaja za recikliranje i time poticati podizanje svijesti o kružnoj ekonomiji. Cilj je projekta BIOPLnet ojačati organizacije civilnog društva uključene u projekt za popularizaciju STEM područja kroz podizanje svijesti o kružnoj ekonomiji i korištenju recikliranja za boljitak okoliša u kojem živimo.