Erasmus+ KA2 Creative entrepreneurship
Prva mobilnost s učenicima
Autor: Ivana Štiglec, 3. 3. 2019.

U Portugalu je  od 25.2.-28.2.2019. održana prva mobilnost s učenicima u sklopu projekta kojem je naša škola koordinator.

Pet učenika prvih razreda i profesorice Štiglec i Završki proveli su tjedan dana u partnerskoj školi Escola Secundaria Santa Maria da Feira u Portugalu. Tema ovog susreta je bila grafički dizajn i učenici su upoznali jedni druge s onim što su naučili tijekom lokalnih aktivnosti i radionica s lokalnim poduzetnicima na temu grafičkog dizajna. Tijekom susreta istraživali su portugalsku kulturnu baštinu( Muzej papira, grad Porto, srednjovjekovni dvorac Santa Maria da Feira, lokalnu hranu, vinske podrume...), te su uz pomoć materijala prikupljenog tijekom dva dana izrađivali postere, brošure, letke koristeći novostečeno znanje o grafičkom dizajnu. Sljedeći susret održat će se u Španjolskoj u svibnju.

IMG_3184.jpg (300.23 KB)
IMG_3286.jpg (290.25 KB)