Trailica

Erasmus+KA2 EuroDigiCultHer
Prvi projektni susret u Osijeku
Autor: Ivana tiglec, 10. 10. 2021.

Od 5.10.-7.10.2021. odrana je prva mobilnost u sklopu Erasmus projekta EuroDigiCultHer u kojoj je sudjelovalo 13 nastavnika iz pet partnerskih škola.

Short-term joint staff training event pod nazivom Digital cultural heritage across curricula odran je u našoj školi od 5.-7.10.2021. Prva mobilnost bila je prilika da se partnerske škole upoznaju i da nastavnici naše škole odre trening za nastavnike partnerskih škola iz Italije, Španjolske, Grke, Maarske i Portugala. Nastavnici naše škole odrali su niz radionica i predavanja vezano za digitalnu kulturnu baštinu, web alate za digitalizaciju kulturne baštine, a prikazali su svojim kolegama niz scenarija pouavanja koje si izradili koristei Europeanu-platformu Europske komisije za digitalnu kulturnu baštinu. Profesorice Ivana Štiglec, Daniela Dorak, Nataša Tram i Ella Rakovac Bekeš podijelile su svoja znanja i iskustva u koristenju platforme Europeana, a zadnji dan mobilnosti nastavnici partnerskih škola primijenili su ono što su nauili i izradili u skupinama svoje scenarije pouavanja te ih prezentirali.

Osim radnog dijela naše goste smo upoznali i s kulturnom baštinom Slavonije i Baranje, a za njih je pripremljena i radionica u Muzeju likovnih umjetnosti.

Gosti su se vratili u svoje škole puni novog znanja i iskustva koje e prenijeti svojim kolegama iz škole i šire.

Priloeni dokumenti:
Osijek1.jpg (1.05 MB)