Trailica

Psihologijski kutak

UENICI NA MUCI…PSIHOLOG PRI RUCI :-)

KOME, KADA I ZAŠTO?

Psihološka usluga „Psiholog pri ruci“ namijenjena je svim uenicima koji imaju nekakav problem za koji trenutno nemaju rješenje i za koji ele dobiti odgovor ili psihološki savjet, a ne ele doi osobno nego ele ostati anonimni. Ovu uslugu mogue je koristiti u bilo kojem trenutku i s bilo koje lokacije (ukoliko se šalje putem e-maila).

UPUTE ZA KORIŠTENJE USLUGE:

1. Osmisli i u gornji lijevi kut papira („pisma“) napiši nekakav NADIMAK (npr. Osijek22, Anonimac-XY, Putnica, Plavi_TV i sl.)
  2. Ispod nadimka osmisli i napiši vlastitu LOZINKU (npr. zeko123, opca, mobitel091 i sl.)
  3. Na papir jasno i itko opiši svoju situaciju/problem te postavi konkretno pitanje ili više pitanja na koje eliš dobiti psihološki odgovor ili savjet.
  4. „Pismo“ presavij i ubaci u kutiju s natpisom „Psiholog pri ruci“, koja se nalazi u podrumu škole.
  5. Odgovori e u najkraem roku (maksimalno 7 dana od dana primitka pisma) biti objavljeni na stranici škole (http://gimnazija-prva-os.skole.hr/psihologija) u sekciji „Psihologijski kutak“, u formatu word dokumenta koji e biti naslovljen po nadimku koji si osmislio/la (u koraku br. 1), a njegovo otvaranje biti e zaštieno lozinkom koju si osmislio/la (u koraku br. 2), kako bi samo ti mogao/la proitati odgovor na svoje pitanje.
  6. Ukoliko nakon dobivenog odgovora imaš nova pitanja i nedoumice, ponovi postupak koristei isti nadimak i lozinku, kako bih mogao što kvalitetnije pratiti razvoj situacije i u skladu s time dati ti najbolji mogui odgovor i savjet.

Napomene:

• ukoliko imaš teško itljiv rukopis ili smatraš da tvoja anonimnost moe biti narušena prepoznavanjem tvog rukopisa, predlaem korištenje raunala i printera umjesto runo pisanog „pisma“.
  • osim ubacivanjem u kutiju, „pismo“ je mogue dostaviti i online putem na e-mail adresu dinko.plesa@skole.hr (slijedei sve iste korake, osim koraka br. 4) – NADIMAK I LOZINKA TAKOER OBAVEZNI!
  • Potrebno je na raunalu (laptopu/mobitelu) imati instaliran Microsoft Word kako bi se mogao otvoriti dokument sa stranice škole i proitati odgovor/savjet.
  • Pazi da ne zaboraviš svoj nadimak i lozinku koju si upotrijebio/la prilikom pisanja „pisma“ jer tada neeš imati pristup svom odgovoru – radije ih negdje zapiši!
  • Budi što iskreniji/a i detaljniji/a u svojem opisu situacije/problema, bez obzira koliko ti to moe djelovati loše ili neugodno za podijeliti, jer je za najbolji mogui odgovor/savjet potrebna jasna i precizna slika problema, a i ne zaboravi – cijeli proces je potpuno anoniman!
  • Ukoliko imaš još nedoumica, proitaj dodatne upute koje se nalaze ispod u dijelu "problemi i odgovori"

Dinko Pleša, mag. psihologije

problemi i odgovori
Objava odgovora
Autor: Dinko Plea, 12. 2. 2018.

Moji odgovori na vaša pitanja i poslana pisma biti e objavljeni iznad ovog dijela "problemi i odgovori" (pod "priloeni dokumenti"), te e se zadrati na stranici maksimalno mjesec dana od trenutka objave, kako ne bi došlo do nepreglednosti uslijed potencijalno veeg broja vaših "pisama", pa stoga pazite da na vrijeme preuzmete svoj odgovor (word dokument). Ovaj dio koristiti emo samo za eventualne nedoumice i objašnjenja vezana uz tehniki dio Psihologijskog kutka.