Volonterski klub
18. Osječki Ferivi polumaraton
Autor: Nataša Tram, 16. 5. 2022.

U subotu 9.4.2022. održavao se 18. Osječki ferivi polumaraton na kojemu su naše učenice Kristina Krajtner, Aleksandra Vranić i Klara Malčić volontirale.

Na ovogodišnjem polumaratonu nastupilo je više od 1300  natjecatelja, iz Hrvatske i 10 drugih zemalja. Utrke su bile na 5km, 21km i stafeta 3×7km, a zapocinjale su na trgu A. Starčevića.

"Kristina Krajtner je vec u četvrtak i petak išla u Esseker centar gdje su se ljudi došli prijavljivati na utrke. Aleksandra i ja smo dosle u subotu 9.4 u 10h ujutro kako bi pripremile okrjepu za trkače nakon utrke. Kada su utrke krenule Kristina, Aleksandra ja i ostale volonterke smo počele uzimati medalje i pripremati ih kako bi ih dale svakom trkaču koji protrči kroz cilj. Bilo je jako puno natjecatelja i gledatelja, a svi su bili veseli i puni podrške. Zbog nevremena su se dječje utrke odgodile za nedjelju 10.4 gdje smo također djelile medalje djeci koja su prolazila kroz cilj i svima čestitale. Bilo je odlično! Došao je i medo Ledo s kojim su se svi mogli slikati te je djelio balone što je djeci bilo posebno zanimljivo i bilo je puno sladoleda te majica i zahvalnica za svakog natjecatelja. Svi ljudi su bili super, podupirali jedni druge i navijali jedni za druge..." rekla je naša volonterka Klara Malčić.

IMG-20220411-WA0009.jpg (59.00 KB)
IMG-20220412-WA0001.jpg (56.35 KB)